Üniversite adaylarının programı “HAYAT TERCİHTİR” Başlıyor

Üniversite sınavlarının ardından zor bir süreç daha başlıyor. O da tercih maratonu. Tercihler de en az sınavlar kadar önemli.  Doğru bölüm ve üniversite seçimi kişinin geleceği için çok önemli. Tercihler döneminde adaylara kılavuz olacak program Hayat Tercihtir bu dönem de ÜLKE TV ekranlarında adaylarla buluşuyor.

İnsanın hayatında iki önemli tercih vardır. Bu tercihler büyük sorumluluk ister. İlki evlilik diğeri ise meslek seçimi. Meslek seçiminde rehberiniz Hayat Tercihtir programı oluyor. Çünkü, doğru yapılmayan tercihler ileride telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabiliyor.

Üniversite adaylarına yol gösterecek, rehberlik edecek Hayat Tercihtir programı bu yıl da ÜLKE TV ekranlarında başlıyor.

Sunuculuğunu Gazeteci Şaban Özdemir’in yaptığı, Eğitim Uzm. Psk. Ece Tözeniş’in daimi konuk olduğu “HAYAT TERCİHTİR” 13 Haziran Cumartesi itibariyle ekranlara geliyor.

Üsküdar Üniversitesi’nden akademik kadronun katılımıyla ekranlara gelecek programda meslekler her yönüyle ele alınacak. Adaylar için doğru meslek hangisi detaylıca irdelenecek.

Hangi puan ile hangi bölüm ve üniversite tercih edebilir soruları cevaplandırılacak.

Sosyal medya üzerinden interaktif şekilde gerçekleştirilecek programda aday öğrencilerin zihnini meşgul eden tüm sorular uzman ağızlardan cevap bulacak.

HAYAT TERCİHTİR tercihlerinizde bu yıl da size rehber olacak.

Hafta içi her gün saat 15: 10

Hafta sonu 11:10’da ÜLKE TV’de…

 

Kaynak: Üsküdar Üniversitesi Haberler bölümünden

UNIFUAR, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve 30.06. – 02.07.2015 tarihleri arasında gerçekleşecek bir Sanal Yükseköğrenim Tanıtım ve Tercih Fuarı

Doğru tercih, doğru gelecek, temiz çevre..

Doğru tercih, doğru gelecek, temiz çevre..

Sanal fuarlar, tahmin edildiği gibi herhangi bir web sayfası üzerinden başka bir web sayfasına yönlendiren ve salt bilgilendirmeyi sağlayan araçlar değillerdir. Sanal fuarların ana amaçlarının başında katılımcı ile ziyaretçi arasında gerçek zamanlı canlı bir interaksiyon sağlamaktır.

 

Geleneksel fuarlarda olduğu gibi, UNIFUAR’da da standınızı ziyarete gelenler tanıtım filminizi izleyebilecek, broşür ve katalog gibi tanıtım dokümanlarınızı indirebilecek, duyuru ve ilanlarınızı (örn. kurumunuzun taban puanlarını) görebilecek ve üniversitenizi temsil eden kişilerle canlı interaksiyona geçebilecekler. Bunların dışında sanal konferans salonumuzda dilerseniz üniversiteniz, fakülteleriniz veya barınma olanakları hakkında sunum yapabilir, izleyenlerle soru-cevap şeklinde canlı görüşebilirsiniz. Tüm bu imkanlar ve daha fazlası gerçek bir fuar atmosferinde web tabanlı bir ortamda sunulduğu için Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden öğrenciler size, siz de onlara ulaşabileceksiniz.

 

Türkiye‘de ilk kez Sanal Expo tarafından organize edilen Sanal Yükseköğrenim Tanıtım ve Tercih Fuarı, dünyada birkaç yıldır birçok ülke ve saygın üniversitelerin katılımıyla tercih edilmektedir. Sanal ortamda gerçekleştirilen bu eğitim fuarlarında, fiziksel fuarlara kıyasla hem yurtiçinden daha fazla ziyaretçiye ulaşırken, yurtdışından da uluslararası öğrencilerin ziyareti de sağlanmaktadır.

 

Tercih dönemi gibi kritik bir zamanda düzenlenen ve 50.000’in üzerinde ziyaretçinin beklendiği UNIFUAR’da siz değerli kurumumuzu da aramızda görmekten sevinç duyacağımızı belirtmek isteriz.

[NOT: Kayıt için son başuru tarihi  15.6.2015 ’dir]

 

Sanal fuarlarımız hakkında görsel bilgi ve fikir edinmek için www.youtube.com/watch?v=JY_Kgd2GSDk , UNIFUAR tanıtımı için ise www.youtube.com/watch?v=lVjSpIBgS5o  videolarını izleyebilirsiniz. Ayrıca Sanal Expo tanıtım sunumunu ekte bulabilirsiniz.

 

Ziyaretçiler, yani öğrenciler www.unifuar.com sayfamızdan ayrıntılı bilgilere ulaşabilmekte ve kayıtlarını buradan yapmaktadırlar.

 

Kaynak: Sanal Expo Şirketi (www.sanalexpo.com)-

 

ÖSYM Müfredatı Değişti Üniversite Sınav Soruları Sistemi Değişti

Artık Üniversite sınavları müfredatı değişiyor. Müfredat daha çok liselerde gösterilen eğitim ağırlıklı gerçekleşecek. Üniversite için dersanelerdeki eğitim çerçevesinde soru hazırlanmasına son veriliyor.

Artık Üniversite sınavları müfredatı değişiyor. Müfredat daha çok liselerde gösterilen eğitim ağırlıklı gerçekleşecek. Üniversite için dersanelerdeki eğitim çerçevesinde soru hazırlanmasına son veriliyor.

 

Üniversite giriş sınavları lise müfredatına daha uygun hale getiriliyor. 1 Eylül 2015 itibariyle dershanelerin kapanacak olması üniversite sınav sisteminde de yeni bir dönemi başlatacak. Sınav soruları dershane perspektifinden çıkarılarak öğrencilerin tüm lise hayatı boyunca konu kazanımlarını ölçebilecek nitelikte hazırlanacak. Bunun için ÖSYM’nin soru hazırlama kurullarında lise öğretmenleri de yer alacak. Öğretmenler, sınav sorularının lise müfredatının kazanımlarına uygunluğunu kontrol edecek. Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM arasında yapılan işbirliği kapsamında önümüzdeki yıldan itibaren üniversite sınav sorularının hazırlanmasında ortak çalışılacak.

 

DERSİNİ DİNLE YETER
Yapılan işbirliğiyle üniversiteye hazırlanan öğrencilerin dershane, özel kurs ve ek ders gibi ihtiyaçlarına tamamen son verilmesi hedefleniyor. Liseye giriş sınav sistemi TEOG’da olduğu gibi öğrencilerin sadece dersi dinleyerek, ödevlerini düzenli yaparak üniversiteye hazırlanabilmesi amaçlanıyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı “İlkesel olarak çocuğun okula gitmesi, dersini izlemesi, sınıfta müfredatı takip etmesi önemli. Devamsızlık oranlarını düşürdük. Sen okula devam et, dersini izle, böylece rahat et. Dersine, okuluna devam eden, dersini dinleyen, ödevini, gerekli çalışmaları yapan öğrenci sınava zaten okulda hazırlanmış oluyor” demişti.

 

DERSHANE DÖNEMİ BİTTİ

Dershaneciliğin bir dönem eğitim sistemine çok müdahil olduğunu anlatan Bakan Avcı “Çocuklar yasa gereği okula devam etmek zorundaydı, ama sınavlarda bunların bir etkisi yok, asıl olan dershanede verilen test çözme teknikleridir, şeklindeki olgu eğitim sistemine enjekte edilmişti. Bütün sınavlarda da dershanecilerin istediği, öngördüğü sorular soruldu. Şimdi biz bunu değiştiriyoruz” dedi.

Categories: Haberler